Kıtlık Bilinci…

Regresyon çalışması sırasında sıklıkla karşılaşılan konularından biride maddi güvensizliktir.
Geçmiş Yaşam anılarında açlık, ekonomik çöküş veya kaçınılamayan fakirlik kişide sürekli bir kıtlık bilincinde olma durumunu ortaya çıkarabiliyor.
Bu kişiler durumu ne olursa olsun bir türlü kendini maddi anlamda güvende hissetmediğini, ekonomik olarak istediği maddi rahatlığa erişemediğini ve sebebini anlamlandıramadığını belirtirler…
Kıtlık korkudan beslenir ve bizi dur durak bilmez bir şekilde aşırı çalışmaya, kişisel tatminsizliğe sebep olan aşırı tüketime ve gezegenimize zarar vermeye kadar götürür.
Dünyayı iyi bir yer yapmak için değişim kalbinde başlar. Kendimizi güvene ve paylaşıma açmalı, günlük hayatımızda her zaman bu bakış açısına yer vermeliyiz.
Yeni açmış narin bir çiçek gibidir kalp; korku ve yalnızlık rüzgarları estiğinde kapanır; sevginin ve güvenin güneşi ile yeniden açılır.
Kalbin kapandığında kendini yargılama; sadece bunu fark et ve birbirimizle bağlantıda olduğumuzda etrafa yayılan sevgiyi hisset.
Gözlerini güvendiğin şeylere, sana ilham veren insanlara çevir, kulağını sana değerlerini anlatan hikayelere ver ve derin bir nefes alıp yeniden aç kalbini…
Kıtlık bilincini; değiştiremiyorsan, geçmiş yaşamların kalıpları farkında olmadan seni sabote ediyordur ve korku, öfke, endişe veya hız yüzünden kendini dünyaya kapattığını hissettiğinde ruhunu bakıma alma zamanıdır…

Her ruh bakıma ihtiyaç duyar…
www.ruhunbakimevi.com